logo
госы2

3(2) Клас

Тема: Вживання префікса з – ( с).

Мета: Формувати правописні уміння , збагачувати словниковий запас,

розвивати уміння аналізувати мовний матеріал, порівнювати,

робити висновки, виховувати любов і увагу до слова.

Обладнання уроку: таблиця вживання префікса з- (с), записати на дошці.

Хід уроку.

І. Актуалізація опорних знань . Повторення правопису ненаголошених е, и, знань про глухі і дзвінкі приголосні , будову слова.

- Зорово-слуховий диктант.

Лиха зима сховається,

а сонечко прогляне,

сніжок води злякається

Тихенько тануть стане.

Завдання:

  1. Які з виділених слів відповідають такій будові:

^ , ¬^

Доведіть правильність своєї думки.

  1. Назвіть слова з ненаголошеними е, и в корені. Доведіть правильність їх написання.

  2. Назвіть слова з префіксами.

ІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

ІІІ. Вивчення нового матеріалу

  1. Пояснення вчителя

  1. Робота з таблицею

Перед Перед

к , п, т, ф, х іншими приголосними

с- з-

Історична довідка.

IV. Формування умінь вимови і правопису слів з префіксом з- (с-).

Вправа.

1. Прочитайте слова:

Клав, пік, тер, точив, ховав, фотографував, варив, чистив, мішав, сипав, чесав, мив.

- Що вони називають? (Дію, яка відбулася, але не завершилася).

- Подумайте, до яких з них треба додати префікс з-, а до яких –с-?

- Запишіть слова, додаючи префікси. Підкресліть букви, які стоять перед префіксом с-.

- Чи змінилося значення слів після того, як ми додали префікси?

2. Утворіть словосполучення з трьома словами кожної групи (словосполучення обговорюються і записуються на дошці і в зошитах ).

Підкресліть букви, перед якими стоїть префікс с-. 3. Вибірковий диктант.

Верби низько схилилися над річкою. Вони скинули своє листя. У ньому, згорнувшись клубочком, спить їжачок. Не збудіть його.

4. Перевірка роботи.

Робота з підручником.

Вправа 307.

V. Домашнє завдання.

Вправа 308.

Вивчити правило на с.128.

VI. Підсумок уроку.

Чому?