logo
Билет

Билет № 26

Тема: Навчаючись, зростаємо! Ю. Ярмиш «Два Івани»

Мета: удосконалювати навички читання, переказування творів; навчати учнів характеризувати героїв твору, висловлювати своє ставлення до них, визначати головну думку твору; розширити уявлення учнів про різні професії; розвивати зв’язне мовлення; виховувати повагу до будь-якої праці людини, навчати робити людям добро.

Обладнання: малюнки із зображенням людей різних професій (якщо є можливість, краще використати фотокартки батьків).

ХІД УРОКУ

І. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ Читання учнями оповідання М. Стельмаха «Мій дідусь».

II. Читацька розминка

— Зберіть і прочитайте прислів'я.

(Чого Івась не навчиться, того й Іван не буде вміти.)

III. ПІДГОТОВКА ДО СПРИЙМАННЯ НОВОГО ТВОРУ ТА ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І ЗАВДАНЬ УРОКУ

А як ви гадаєте, що треба зробити, щоб ваші мрії здійснилися? Мабуть, у першу чергу добре навчатися, адже, як справедливо зазначається у прислів'ї, яке ви прочитали, Чого Івась не навчиться, того й Іван не буде вміти. Сьогодні ми прочитаємо про те, як ішли до здійснення своєї мрії два хлопці, два Івани.

І ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Читання казки Ю. Ярмиша «Два Івани» вчителем (перше читання).

— Про кого розповів нам письменник?

— Про що мріяли Івани?

2. Читання учнями казки мовчки (із завданням поділити казку на частини), а потім частинами вголос.

■ Бесіда за змістом кожної частини і вибіркове читання казки.

— Якою була мрія Іванів? Що вони хотіли зробити?

— Як вирішив здійснити свою мрію перший Іван? Прочитайте рядки, у яких про це говориться.

— А як — другий? Що він надумав зробити? Із яких рядків ви про це дізналися?

— Як намагався здійснити свою мрію перший Іван? Що для цього робив?

4. Підготовка до читання казки за особами (або до інсценування) і читання частин казки вголос.

5. Переказ казки від імені другого Івана (про те, як він досягнув своєї мрії).

V. ПІДСУМОК УРОКУ

Бесіда.

— Що треба вже зараз робити, щоб ваша мрія могла здійснитися?

VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Прочитати ще раз казку і подумати, які малюнки до неї можна зробити, за бажанням — намалювати їх.