logo
Сучасний урок в початковій школі

VIII. Домашнє завдання

1. Опрацювати тексти «Повітря навколо нас» і «Властивості по­вітря» на с. 86-89.

2. Виконати завдання в зошиті на с. 29.

3. Провести спостереження за птахами в холодну погоду, з'ясувати, чому горобці, голуби, синиці настовбурчують пір'я; з'ясувати, як у вас удома готуються до холодної зими, пояснити дії дорослих.

IX. Підсумки уроку

Тема. Різноманітність тварин у природі

Мета: формувати поняття «звірі», «птахи», «плазуни», «земноводні»,

«риби», «комахи», «черви», «молюски», «раки», «павуки»;формувати вміння описувати тварин різних груп,визначати їх за істотними ознаками; розвивати вміння порівнювати,спостерігати; виховувати любов до природи, бажання оберігати тварин.

Обладнання: ілюстрації різних тварин,, таблиці,слайди тварин різних груп.

Тип уроку. Комбінований.

ХІД УРОКУ

I. Організація класу

Нумо, діти, підведіться

Всім приємно посміхніться.

Продзвенів уже дзвінок,

Починається урок.

Не урок , а справжнє свято,

Бо полинем у світи.

Мандруватимемо завзято.

Юний друже, я і ти.

У поході будь уважним,

Добре думай, не спіши !

Знай , що вчитись завжди важко,

Легше буде у житті!

II. Хвилинка спостережень.

- Надаю слово працівнику гідрометеоцентру .

Учень. Вітаю всіх, кого цікавить, якою буде погода сьогодні.

(учень розповідає про температуру повітря, стан неба, опади, інші явища).

Вчитель:

- Який зараз місяць ? Чому він так називається ?

III. Актуалізація опорних знань учнів

1. Фронтальне опитування.

- Яку тему ми почали вивчати ?

2. Тестові завдання за темою „ Тварина частина живої природи".

Тест

«Тварина ‒ частина живої природи»

1. Визнач правильну відповідь.

Що спільного між тваринами і рослинами?

а) Те, що вони належать до неживої природи.

б) Те, вони живуть і ростуть на Україні.

в) Те, що вони належать до живої природи.

г) Те, що їх тіло має однакову будову.

2. Визнач правильну відповідь.

Яких тварин називають травоїдними?

а) Тих, які живляться іншими тваринами.

б) Тих, які охоче поїдають і рослинну, і тваринну їжу.

в) Тих, для яких основною їжею є рослини.

3. Визнач хижих тварин: а) бджола, б) вовк, в) лисиця, г) заєць, ґ) кіт лісовий, д) тигр, е) кріт, є) крокодил, ж) рись, з) їжак.

З. Перевірка творчих завдань.

(Два - три учні показують свої малюнки тварин і розповідають про них.)

- Кого ти намалював ?

- Розкажи, чим ця тварина тобі подобається ?