logo
Сучасний урок в початковій школі

Список використаних джерел:

1. Нарочна Л.К. Методика викладання природознавства/ Л.К. Нарочна, Г.В. Ковальчук, К.Д. Гончарова. – [2-е вид.]. – К.: Вища школа, 1990. – 305с.

2. Байбара Т.М. Методика навчання природознавства в початкових класах: [навчальний посібник] / Байбара Тетяна Миколаївна. – К.: Веселка, 1998. – 334с.

3. Ліннік О.О. Методика викладання освітньої галузі «Людина і світ»/ Ліннік О.О. – К.: Видавничій Дім «Слово», 2010. – 248 с.

4. Савченко О.Я Дидактика початкової школи: [підручник для студентів педагогічних факультетів]/ Савченко Олександра Яківна. – К.: Абрис, 1997. – 416с.

Тема. Повітря навколо нас. Властивості повітря

Мета: продовжити формувати поняття природа, природа нежива і жива, почати формувати поняття повітря; продов­жувати формувати вміння встановлювати причинно-наслідкові зв'язки, розвивати логічне мислення; формува­ти дослідницькі навички.

Обладнання: великі склянки з холодною і гарячою водою, порож­ня склянка, порожня пляшечка, посудина з водою, шма­точки ґрунту в сірникових коробочках і маленькі скля­ночки з водою на кожну парту, дві маленькі склянки з гарячою водою, одна порожня більшої місткості, во­дяний термометр, волога тканина, гумова груша, колба.

Тип уроку. Предметний.

ХІД УРОКУ

І. Організація класу

Дзвоник всім нам дав наказ –

До роботи, швидше в клас.

Біля парти станьте чемно –

Хай мине час недаремно.

Будьте уважні й старанні всі –

Сядьте рівненько на місця свої.

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів

1). Фронтальне опитування.

- За допомогою якого приладу вимірюють температуру?

- Які види термометрів ви знаєте?

- Розкажіть про будову термометру.

- За допомогою яких дослідів можна дізнатися, що рідина при нагріванні розширюється, а при охолодженні – стискається.

2). Практичні заняття. Робота в парах.

- Записати покази термометрів (один учень виставляє на моделі термометра певну температуру, інший – записує, потім – навпаки ).