VIII. Домашнє завдання
1. Опрацювати тексти «Повітря навколо нас» і «Властивості повітря» на с. 86-89.
2. Виконати завдання в зошиті на с. 29.
3. Провести спостереження за птахами в холодну погоду, з'ясувати, чому горобці, голуби, синиці настовбурчують пір'я; з'ясувати, як у вас удома готуються до холодної зими, пояснити дії дорослих.
IX. Підсумки уроку
Тема. Різноманітність тварин у природі
Мета: формувати поняття «звірі», «птахи», «плазуни», «земноводні»,
«риби», «комахи», «черви», «молюски», «раки», «павуки»;формувати вміння описувати тварин різних груп,визначати їх за істотними ознаками; розвивати вміння порівнювати,спостерігати; виховувати любов до природи, бажання оберігати тварин.
Обладнання: ілюстрації різних тварин,, таблиці,слайди тварин різних груп.
Тип уроку. Комбінований.
ХІД УРОКУ
I. Організація класу
Нумо, діти, підведіться
Всім приємно посміхніться.
Продзвенів уже дзвінок,
Починається урок.
Не урок , а справжнє свято,
Бо полинем у світи.
Мандруватимемо завзято.
Юний друже, я і ти.
У поході будь уважним,
Добре думай, не спіши !
Знай , що вчитись завжди важко,
Легше буде у житті!
II. Хвилинка спостережень.
- Надаю слово працівнику гідрометеоцентру .
Учень. Вітаю всіх, кого цікавить, якою буде погода сьогодні.
(учень розповідає про температуру повітря, стан неба, опади, інші явища).
Вчитель:
- Який зараз місяць ? Чому він так називається ?
Які народні прикмети ви знаєте ? Горобці ховаються на мороз або на завірюху ?
Які зміни відбуваються в живій та неживій природі ?
Які зміни ви помітили у вашому дворі ?
III. Актуалізація опорних знань учнів
1. Фронтальне опитування.
- Яку тему ми почали вивчати ?
Доведіть, що тварини належать до живої природи ?
Які особливості є у тварин ?
Навіщо тварини необхідні у природі ?
Чим живляться тварини ?
Як люди використовують тварин ? (Вчитель звертається до таблиці).
2. Тестові завдання за темою „ Тварина ‒ частина живої природи".
Тест
«Тварина ‒ частина живої природи»
1. Визнач правильну відповідь.
Що спільного між тваринами і рослинами?
а) Те, що вони належать до неживої природи.
б) Те, вони живуть і ростуть на Україні.
в) Те, що вони належать до живої природи.
г) Те, що їх тіло має однакову будову.
2. Визнач правильну відповідь.
Яких тварин називають травоїдними?
а) Тих, які живляться іншими тваринами.
б) Тих, які охоче поїдають і рослинну, і тваринну їжу.
в) Тих, для яких основною їжею є рослини.
3. Визнач хижих тварин: а) бджола, б) вовк, в) лисиця, г) заєць, ґ) кіт лісовий, д) тигр, е) кріт, є) крокодил, ж) рись, з) їжак.
З. Перевірка творчих завдань.
(Два - три учні показують свої малюнки тварин і розповідають про них.)
- Кого ти намалював ?
- Розкажи, чим ця тварина тобі подобається ?
- Сучасний урок в початковій школі Методичні рекомендації з педагогічної практики для студентів денної і заочної форм навчання напряму підготовки «Початкова освіта
- Мета і завдання педагогічної (виробничої) практики
- Методичні рекомендації з організації і проведення уроків мови і читання Методичні рекомендації до проведення уроків читання й письма у першому класі
- Урок читання в букварний період
- Прийоми навчання учнів писати нову букву
- Рекомендації до уроків української мови
- Обов’язкові компоненти уроку мови
- Особливості проведення каліграфічних хвилинок по класах
- І. Урок засвоєння нових знань
- 2. Урок первірки знань, умінь та навичок
- 3. Урок аналізу результатів письмових робіт
- 4. Урок осмислення знань, формування на їх основі необхідних умінь та навичок
- 5. Урок спеціального повторення
- 6. Урок узагальнення та систематизації знань
- 7. Структура уроку навчального переказу (90 хв.)
- 8. Структура уроку навчального твору (90 хв.)
- 9. Структура уроку-аналізу учнівських переказів та творів
- Структуры уроков русского языка
- IV. Аналитические и синтетические упражнения с изучаемыми звуками.
- V. Письмо элементов буквы в тетрадях.
- VI. Ознакомление учащихся с начертанием буквы.
- VII. Подготовка учащихся к письму буквы.
- X. Итог урока.
- I. Организация учащихся для работы (
- II. Актуализация опорных знаний.
- V. Осмысление новых знаний в процессе практической деятельности
- VIII. Задание на дом (до 3 мин).
- Урок обобщения и систематизации знаний
- Уроки проверки знаний умений и навыков учащихся (2 варианта)
- IV. Контрольный диктант (до 25 мин).
- Урок анализа результатов письменной контрольной работы
- IV. Работа над типичными ошибками (до 20 мин).
- V. Задание на дом (3 мин).
- Урок обучающего изложения*
- VI. Заключительное целостное чтение текста* (1-3 мин).
- Урок обучающего сочинения*
- Урок анализа ученических изложений (или сочинений)
- Методичні рекомендації
- 1. Повторення вивченого матеріалу. Актуалізація опорних знань. Перевірка домашнього завдання.
- 2. Мотивація навчальної діяльності учнів. Повідомлення теми і мети уроку.
- 3.Сприймання та усвідомлення нового матеріалу. Розвиток мовленнєвих умінь і навичок.
- 4. Повторне читання тексту учнями і робота над текстом.
- 5. Узагальнююча бесіда за змістом твору.
- 6. Робота над виразністю читання твору.
- 7. Застосування знань на основі творчої роботи над текстом.
- 8. Підсумок уроку.
- 9. Домашнє завдання.
- Орієнтовний зразок конспекту уроку з читання
- План-конспект
- I. Організація класу.
- 1. Слово вчителя:
- 2. Вікторина
- IV. Робота над текстом.
- Структура сучасного уроку математики в початкових класах
- Зразок блочної структури уроку математики за підручником математики для 3 класу (авт. Л.П. Кочина, н.П. Листопад)
- Загальна структура уроку
- Методичні рекомендації до вивчення курсу «я і Україна»
- Список використаних джерел:
- III. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми й мети.
- 1 Дитина
- Цікаво знати
- V. Систематизація ,узагальнення знань,умінь і навичок
- VI. Застосування засвоєних знань,умінь і навичок
- VII. Перевірка засвоєння знань,умінь і навичок
- VIII. Домашнє завдання
- IV. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і завдань уроку.
- V. Вивчення нового матеріалу.
- 1. Робота з загадками.
- 2. Розповідь вчителя з елементами бесіди за планом. (План на дошці)
- 3. Фізкультхвилинка.
- Плазуни
- Черепаха
- Земноводні
- 5. Робота з підручником,ст.138.
- VI. Систематизація,узагальнення знань, умінь і навичок
- VI. Застосування засвоєних знань,умінь і навичок
- X. Домашнє завдання.
- III. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.
- Довкілля рослин. Пристосування рослин до різних умом життя. Охорона рослин.
- IV. Вивчення нового матеріалу
- V. Систематизація, узагальнення знань, умінь і навичок
- Методичні рекомендації з організації і проведення уроків природознавства
- План уроку
- Урок-екскурсія
- Методичні рекомендації з організації і проведення уроків образотворчого мистецтва Методичні рекомендації з методики образотворчого мистецтва студевтам-практикавтам
- II. Підготовка та проведення уроку образотворчого мистецтва
- Елементи уроків тематичного малювання (тематична композиція):
- Елементи уроків Декоративного малювання
- Елементи уроків малювання з натури:
- Елементи уроків по об'ємній пластиці (конструювання, ліплення та інше):
- 3. Поради до проведення уроку образотворчого мистецтва
- Методичні рекомендації з органызації і проведення уроків музики Урок музики в початковій школі як основна форма музичного виховання молодших школярів
- Теоретична розробка урока
- Методичні рекомендації з організації і проведення уроків трудового навчання
- Типи і структура уроків за цілями навчання:
- Система контролю і оцінювання досягнень учнів
- Загальні методичні рекомендації студенту для підготовки до уроку
- Пам’ятка-порада студенту-практиканту до проведення уроку
- Схеми аналізу та самоаналізу уроків
- Самоаналіз проведеного уроку студентом-практикантом
- Критерії оцінки педагогічної (виробничої) практики