logo
КУРСОВАЯ1

Додатки

ДОДАТОК А

(рис. А. 1. 1)

(рис. А. 1. 2 ) (рис. А. 1. 3)

(рис. А. 1. 4)

(рис. А. 1. 5)

(рис. А. 1. 6)

(рис. А.1.7)

(рис. А.1.8)

(рис. А.1.9)

(рис. А. 1. 10)

(рис. А. 1. 11)

(рис. А. 1. 13)

(рис. А. 1. 12)

ДОДАТОК Б

Предмет: Образотворче мистецтво.

Тип уроку: Урок засвоєння нових знань.

Назва уроку: Мереживо барв і емоцій в творчості групи «Набі».

Вид заняття:Побудова живописного твору.

Мета уроку:Формування в учнів розуміння значення кольору як засобу створення художнього образу, розвиток вміння абстрактного мислення.

Завдання:

Матеріали та обладнання:

План уроку:

  1. Привітання. Перевірка готовності до уроку.

  2. Введення в тему заняття.

  3. Сприйняття творів мистецтва з відповідної теми і звернення до відповідних реалій навколишньої природи.

  4. Повідомлення навчального матеріалу.

  5. Творча практична діяльність учнів.

  6. Організація виставки для узагальнення та обговорення підсумків уроку.

  7. Прибирання робочого місця і художніх матеріалів.

Хід уроку

На даному уроці ми побудуємо живописний твір за законами контрасту. У живописі контраст є одним з важливих художніх засобів вираження.

За законом контрасту можливо підвищити кольоровість будь-якої плями, проклавши впритул поряд з ним контрастний колір.

(Починається показ слайдів, який супроводжується короткою історію обєднання «Набі»).

"Набіди" — самоназва групи французьких художників, що існувала в кінці 1880-х - початку 1900-х рр.. (Живописці М. Дені, П. Серюзьє, К. Руссель, П. Рансон, П. Боннар, Е. Вюйяр, Й. Ріппл-Ронаі, графік Ф. Валлоттон, скульптор А. Майоль). Продовжуючи пошуки П. Гогена і майстрів понт-авенськой школи,, "Набі" знаходили натхнення в античних міфах і середньовічних легендах, прагнули до одухотворення природних мотивів, до виявлення в пластичній формі її музичного початку. Захоплення народним мистецтвом, французькими гобеленами і вітражами, італійськими примітивістами, а також японською гравюрою відбилося у творчості "Набі" в площинності композиції, верховенстві колірного початку, орнаментальності, декорі, узагальненості форм, м'якою музикальності ритмів. Схильність "Набі" до стилізації проявилася також в їх дослідах в декоративно-прикладному мистецтві (ескізи для килимів, вітражів, меблів, начиння і т. д.)

Можливі слайди з репродукціями картин: (див. Додаток А)

Необхідно вибудувати ритм в картині, простежити розвиток колірної теми картини.

Контрастне поєднання теплих і холодних колірних тонів в композиції створює сильний емоційний ефект. На даному уроці ми беремо контраст теплого і холодного, тобто контрастна кольорова пара утворює ритм, який в свою чергу посилює, підкреслює настрій картини. Живописну роботу треба намагатися писати парно. А це означає - до основного кольору головного в композиції прагнути підбирати більш контрастний колірної тон оточення. Поруч розташовані теплі і холодні кольори

допомагають один одному звучати яскравіше, голосніше, контраст між ними надає композиції приховану динаміку. Однак, треба пам'ятати, що в практичній роботі фарби додаткових (контрастних) кольорів при змішуванні зазвичай гасять один одного, даючи бруд.

Основні контрасти: (показ слайдів або таблиць)

Можливі завдання:

Бажано робити їх легко, швидко, не прагнучи до зайвої ретельності і конкретності. Важливо домогтися вдалого колористичного рішення, переконливих колірних відносин. Треба поставити перед собою завдання, щоб кожен мазок барвистого шару був нового відтінку, в результаті картина буде вібрувати кольорами.

(Діти виконують творчу роботу).

Оформляється виставка робіт, проводиться обговорення.

Це особлива мова живопису та освоєння цієї мови дуже захоплююче і корисне заняття. Урок навчив нас бачити й знаходити в навколишній природі прекрасну музику кольору, а також вміло переносити свої враження на картину.

(Приводяться в порядок робочі місця).